Gintaras


gintaras

GINTARAS.

„Magiškoji derva” dar senovės Egipte buvo ypač vertinama ir brangi, naudota smilkymui ir vadinta „ūkų šalies stebuklu”. Jo faraonams atgabendavo pirkliai, o iš kur – vien dievas Ra žinojo. Egiptiečiai jį vadino „scelu”, graikai – „elektronu” ir laikė Saulės dievo akmeniu, vokiečiai – „bernštein”, arabai – „ambra”. Žodis „gintaras” reiškia „apsaugą nuo ligų”. „Lietuviškas auksas” ir šiandien žavi savo paslaptingumu bei gydomosiomis savybėmis. Gintaro randama ir Dominikos Respublikoje, labai retai ir nedideliais kiekiais – Jungtinėje Karalystėje.

Gydomosios savybės:
Plinijus teigė, jog šis akmuo gydo nuo karštligės, geltos, gintaro milteliai suteikia dantims tvirtumo, baltumo ir blizgesio, sumaišyti su alyvų aliejumi užgydo suskirdusią kojų ir rankų odą, su rožių aliejumi ir medumi – įveikia vaikų ligas ir silpną regėjimą, sumaišyti su tepalais – stiprina odą. Gintaras gydo skrandžio ligas, stabdo vėmimą, kraujavimą, padeda sunaikinti navikus, saugoja nėščias moteris nuo persileidimo ir… slopina lytinę potenciją. Gydomosiomis savybėmis išsiskiria skaidrus, geltonos, vaško, raudonos, juodos bei medaus spalvos gintaras.

auskaraiziedas su gintarubaltic amber
gintaro pakabukasgintaras ziedaspapuosalas

Vargu ar kitas akmuo galėtų pasigirti tokia gydomųjų savybių gausa. Gintaru gydė nuo nemigos, reumato ir traukulių, galvos skausmų ir svaigulio, peršalimo ir katarų, astmos, įkyraus kosulio, džiovos, odos ligų, opų, pūlinių, širdies, gerklės, ginekologinių ligų, menstruacijų ciklo sutrikimų, šlapimo susilaikymo, isterijos, hipochondrijos, skydliaukės hiperfunkcijos, inkstų akmenligės, padėdavo sparčiau sveikti po sunkių ligų. Gintaras buvo ir tebėra vienas pagrindinių smilkalų, naudojamų bažnyčiose.


Nuo tokios gausybės ligų gintaras sugeba išgydyti savo antibakterinių savybių dėka. Sakai gydymui naudojami nuo neatmenamų laikų, viduramžiais maro, choleros epidemijų metu gintaru smilkydavo ligonines, gyvenamąsias patalpas, indeliai su medžio anglies žarijomis ir gintaro gabalėliais „dūmijo” gatvėse. Amuletai gynė nuo blogio, motinos vaikams įsiūdavo į drabužius gintaro karoliuką, kad jis saugotų mažylį nuo nelaimių ir bėdų. Seniau gyvavo įsitikinimas, kad miegančiai žmonai ant krūtinės padėjus gintaro gabalėlį, ji prisipažins visas savo nuodėmes. Garbingosios romėnų matronos turėdavo rankose gintaro rutuliukus, norėdamos palaikyti savo jėgas.

gintaro papuosalaiakmuogintarinis verinys

Šiuolaikinėje kristaloterapijoje gintaru gydomi endokrininės sistemos, virškinimo ir klausos sutrikimai, astma, maliarija, reumatas, plaučių ir bronchų ligos, katarai, peršalimas, taip pat žarnyno, šlapimo pūslės, akių uždegimai, konvulsijos ir traukuliai. Deginamas gintaro gabalėlis ar gintaro smilkalai skleidžia aštroką, kamparą primenantį kvapą ir laikomi vienu geriausių aromatų, naikinančių ne tik įvairius virusus ir bakterijas, bet ir neigiamas energijas, supančias mus ir mūsų namus. Gintaro „dulkės”, gautos sumalus gabalėlius kartu su cinamono žieve, dedamos į sąnarių, reumato ir kitokį skausmą malšinančius tepalus. Nešlifuoti natūralaus juodojo gintaro karoliai – vieni veiksmingiausių vaistų nuo skydliaukės hiperfunkcijos. Apsivyniokite kaklą karoliais ir apriškite juos natūralaus pluošto skarele ar šalikėliu, nes kontaktuodamas su saulės spinduliais juodasis gintaras gali sukelti galvos svaigulį. Nusiėmę karolius nuplaukite šaltu tekančiu vandeniu ir įkraukite saulės šviesoje. Beje, nenustebkite, jei nuimti nuo kaklo ir suspausti rankoje karoliai bus tarsi suminkštėję. Tai rodo, jog išties turite problemų dėl skydliaukės hiperfunkcijos. Gintaru pakrautas vanduo vartojamas nuo minėtų ligų, tik merkite į kambario temperatūros vandenį ir palaikykite per dieną, nes gintaras mėgsta saulę.

gintaras auskaraigintaroamber jewellery

Gintaro karoliai ne tik saugo nuo peršalimo, subalansuoja kraujospūdį ir gydo nuo širdies ligų, bet ir sugeria bei sunaikina negatyvias energijas, nukreiptas į mus. Kaip matome, mūsų laikais gintaras neprarado nei savo magiškųjų, nei gydomųjų galių, o joms sustiprinti akmuo nešiojamas aukso įtvare. Atminkite, gydomosiomis galiomis pasižymi tik natūralus, o ne lydytas ar meniškai nušlifuotas gintaras.

ambergintaraigintaro karoliai