Chrizoberilas, Aleksandritas


chrizoberilasaleksandritas

CHRIZOBERILAS. KATĖS AKIS

Tai mineralas, sudėtingasis berilio ir aliuminio oksidas, skaidri ir spalvota berilo atmaina, brangakmenis. Žalios spalvos, išvarstytas kristalų adatėlėmis, vadinamas katės akimi. Senovėje magai, padedami šio akmens, spėjo ateitį, skaitė dabartį ir apmąstydavo praeitį, mokėsi žvėrelių ir paukščių kalbos. Žalias chrizoberilas laikytas tarpininku, jungiančiu mineralų karalystę su visomis Žemės būtybėmis.

kates akis akmuochrizoberilas papuosalas

Jis rūpinasi santuokos ir šeimos tvirtumu, sustiprina giminystės ryšius, saugo nuo išdavysčių. Žalia chrizoberilo spalva greičiau vėsina nei ramina.

Sveikatai:
Gydo regėjimą ir širdies kraujagyslių ligas, normalizuoja širdies darbą.


Aleksandritas – chrizoberilo atmaina, pavadinta Rusijos imperatoriaus Aleksandro I garbei. Natūralioje šviesoje žalias, o dirbtinėje – raudonai violetinis akmuo. Dėl jo permainingumo aleksandritą kartais vadindavo „dviveidžiu”. Senovėje tikėta, kad šis akmuo turi magiškų savybių, jo dvispalviškumas siejamas su žmogaus arterinio ir veninio kraujo spalva. Tai ir lemia jo gydomąsias savybes: jis gydo širdies ir kraujagyslių sistemos ligas, stiprina kraujagysles, valo kraują. Rekomenduojamas nervų sistemai, kasai, blužniai ir leukemijai gydyti.

alexandritepapuosalaiAlexandrite jewelry

Aleksandritas palaiko pusiausvyrą tarp emocinių ir psichinių žmogaus asmenybės aspektų, įteigia savigarbos jausmą, sustiprina žmogaus gebėjimą patirti džiaugsmą, neša sėkmę, tramdo savo šeimininką, neleidžia karščiuotis ir veltis į nereikalingus ginčus. Beje, nuo seno žinoma, kad aleksandritas nešiojamas tik poroje (žiedas su dviem akutėmis, žiedas ir pakabukas, auskarai). Nešiojamas vienas akmuo (apsaugok Dieve, rastas) gali išskirti poras ir priversti žmogų visada būti arba jaustis vienišu.