Celestinas


mineralas

CELESTINAS – blyškiai mėlynos arba žydros spalvos, tarsi papudruotas pilkšvai alyvine perlų spindesio pudra, permatomas, šilkinio spindesio mineralas stroncio sulfatas, pulsuojantis švelnia ir raminančia aura. Paėmus į rankas atrodo, lyg laikytum sunkų (šiaip ar taip – akmuo), švelnų ir šiltą plunksnų gniužulą. Trapus, stipriau stuktelėjus skyla pavieniais kristalais.

Žmogui, kuriam trūksta meilės ir švelnumo, šis akmuo pirmiausia padės kitaip pažvelgti į save, nuramins širdies skausmą. Svajonių ir įkvėpimo akmuo, suteikiantis ramybę, stumiantis savęs pažinimo link, išgenantis niūrias mintis, kartu suaktyvinantis sielos veržimąsi šviesos, gėrio ir grožio link. Celestinas yra vadinamas „mokytoju”, jį intuityviai renkasi žmonės, pasiklydę gyvenimo kelyje ir praradę gyvenimo džiaugsmą. Šis kristalas puikiai išvalo aurą ir atkuria prarastas dvasines jėgas, labai tinka miegamajame, puikiai jaučiasi rožinio kvarco draugijoje. „Sveikame kūne – sveika siela”, – sakydavo romėnai, bet jei serga siela – kūnas kenčia dvigubai. Savo subtiliomis vibracijomis celestinas skatina kūrybingumą ir ryšį su aukštesniuoju žmogaus „aš”.

Celestine

Tik atsikratę niūrių minčių ir savigraužos galime surasti išeitį iš esamos padėties, kuri yra tokia mūsų mąstymo bei požiūrio į praeitį ir ateitį dėka. Paėmus į rankas šį akmenį, nesinori vėl padėti jį į lentyną. Apima nenusakomas jausmas – tarsi didžiulės plunksnos glostytų delnus, liestų kūną ir keltų aukštyn. Lotynų kalba caelestinus reiškia dangiškas. Gal ne veltui jis dar vadinamas „angelų akmeniu”.